Konut Kredisi için Gerekli Bilgiler

Konut Kredisi Hesaplama

“İpotek teminatlı konut kredisi” de diyebileceğimiz Mortgage, Türkçe’ye “tut-sat” veya “tutulu satış” olarak çevrilmiştir. Mortgage, bireylerin konut olarak kullanacakları bir konutu satın almaları için konut üzerine ipotek koyularak kullandırılan ve vergi avantajı sağlayan bir finansman şeklidir.

Konut kredisi hesaplaması birçok etkenin incelendiği bir süreçtir. Aylık gelirinizden peşinatınıza, almak istediğiniz evin değerinden, bankanın sunduğu faiz oranına, kullanmak istediğiniz vadeden dosya masraflarına tüm etkenlerin hesaplandığı bu süreçte en doğru kararı verebilmek için sonrasında hesaplanan banka tekliflerini karşılaştırmak gerekecektir. Konut kredisi hesaplaması ödeme gücünüze uygun krediyi bulmanızda önemli bir adım olacağından mutlaka bir danışman yardımı almanız, süreçleriniz hızlandıracaktır.

Konut Kredisi Başvurusu

Konut kredisi başvurusu bankadan bankaya değişiklik göstermekle birlikte gerekli belgelerin hazır olması durumunda, genellikle aynı gün içerisinde tamamlanabilen bir işlemdir. Kredi hesaplamanızı yapmış ve ödeme gücünüze en uygun konut kredisi teklifini bulmuşsanız başvuru yapmak için aşağıdaki belgeleri tamamlamanız ve bankanın aradığı şartları karşılıyor olmanız yeterli olacaktır;

Kimlik
İkâmetgah belgesi,
Tüketicinin adına kayıtlı bir fatura,
Gelir durumunu gösterir bir belge veya belgeler,
Satın alacağı gayrimenkule ait tapu fotokopisi.

Kredi kararı, belirtilen şartlardaki bir kredinin geri ödeme koşullarının müşterinin ödeme gücüne uygun olup olmadığının yanı sıra, satın alınacak konutun kredilendirmeye uygun olup olmadığının ve ekspertiz değerinin belirlenmesi sonrasında verilir.

En uygun konut kredisi için doğru yerdesiniz

Konut kredisi, ev kredisi, mortgage, kredi yapılandırma, kredi transferi, refinansman talepleriniz için artık banka banka gezmek zorunda değilsiniz. hesapkurdu.com ile hayalinizdeki ev için ihtiyaç duyduğunuz krediyi kolayca hesaplayıp bankaların size özel indirimli tekliflerini karşılaştırabilirsiniz. En uygun faiz oranlı, düşük masraflı ya da masrafsız kredilerden dilediğinizi seçip anında başvuru yapabilirsiniz.

Başvurunuz sonrası hesapkurdu.com uzman mortgage danışmanı sizinle irtibata geçerek tüm sorularınızı yanıtlayacak ve kredinizi en uygun şartlarla, en hızlı ve kolay şekilde kullanmanıza yardımcı olacaktır.

Henüz aradığınız evi bulamadıysanız ve kredi süreciyle ilgili bilgi almak istiyorsanız aklınıza takılan sorulara kredi rehberimizdeki video ve makaleleri inceleyerek ya da forum sayfalarımızda konunun uzmanlarına sorarak yanıt bulabilirsiniz.

hesapkurdu.com olarak amacımız, Türkiye'deki tüm tüketicileri finansal kararlarıyla ilgili bilgilendirmek ve finans kurumlarının sunduğu ürünleri daha anlaşılır ve şeffaf bir hale getirmektir.

Konut kredisi
Ev kredisi
Mortgage
Refinansman
Kredi transferi
Kredi yapılandırma

Kurlar
Para BirimiAlışSatış
$ 32.907 32.966
35.808 35.873
£ 42.516 42.738
Krediler Banka kredileri Çatalca, Silivri, Arnavutköy, Tekirdağ, Çanakkale, Kırklareli Satılık Arsalar,banka ,kredi,emlak konut,krediler, Çatalca, Silivri, Arnavutköy, Tekirdağ, Çanakkale, Kırklareli Satılık Arsalar Banka kredileri